Dr. Mohammed Arif Kasmo (Kebangsaan Üniversitesi Genel Çalışmalar Merkezi)

"HARUN YAHYA"NIN ÇALISMALARI INSANLIGI KURTARACAK BÜYÜK BIR UMUT ISIGIDIR. ONUN ÇALISMALARI DÜNYA ÇAPINDA TANINIYOR VE PEK ÇOK INSANIN ALLAH"A TESLIM OLMASINA ARACI OLUYOR."

Dünya bir kriz içinde. İnsanlar Allah"ı ve O"nun sistemini inkar ettikleri için pek çok sıkıntı ve krizle yüzyüze kalıyorlar. Dünya çapında yaşanan sosyo-ekonomik ve çevre sorunları, ahlaki çöküntü ve ruhsal sıkıntılar inkarın neden olduğu problemlerin bazılarıdır. Bilim kendisini İslami temelden ayırdığı ve Batı tarafından inşa edilen agnostik ve ateistik yöntemlere uymaya başladığı günden beri, yarardan çok zarar vermiştir. Batı"nın bilim anlayışı antik Yunan materyalizmini güçlendirmiştir ve bu da menfaatçilik, faşizm, hedonizm, gibi bir dizi ateist felsefenin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu felsefelere inanan insanlar yanlış yollara girmiş, bu felsefeler insanları sonu gelmeyen sorunların ve belaların içine düşürmüştür. Zengin olanın fakir olanı ezdiği ve güçsüzün güçlü olana kayıtsız şartsız uyduğu bir sistem ortaya çıkmıştır. İnsanlığı bu uçurumdan çıkarabilecek bir umut kaynağı var mıdır? Evet, eğer insanlar Allah"ın varlığını ve O"nun sistemini kabul ederlerse bu belalardan kurtulabilirler.

Harun Yahya"nın çalışmaları insanlığı kurtaracak büyük bir umut ışığıdır. Onun çalışmaları dünya çapında tanınıyor ve pek çok insanın Allah"a teslim olmasına aracı oluyor. Kuran ve bilim üzerine ve diğer konular üzerine hazırlanan tüm kitaplar, bilginin tek güvenilir kaynak olduğu yönündeki yanlış inancı yerle bir etmiştir. İndirildiği günden beri, nobel ödüllü Walid bin Mughairah ve Ömer Hattab gibi pek çok ünlü insanı edebi güzelliği ve dili ile kendisine hayran bırakan Kuran-ı Kerim’in bugün de bilimsel olarak pek çok mucizesi ispatlanmıştır. Harun Yahya"nın bu alandaki çalışmaları, övgüye değer çalışmalardır ve İslam"ı ve öğretilerini tanımak isteyen herkes tarafından mutlaka okunmalıdır.

Dr. Mohammad Arif Kasmo
Kebangsaan Üniversitesi Genel Çalışmalar Merkezi, Malezya