Din Adamları Adnan Oktar İle Görüşmek İçin İstanbul’a Gidiyor

Dünya çapında takip edilen İsrail’in en köklü İngilizce gazetesi The Jerusalem Post, 4 Mayıs 2011 tarihli haberinde Sayın Adnan Oktar ile görüşmek üzere İsrail’den bir heyetin geldiğini duyuran bir haber yaptı. Haberden bazı satırlar şöyleydi:

Dinadamları etkili Türk Hoca ile görüşmek üzere

İsrail’den çok mezhepli bir heyet, tanınmış bir Müslüman Hoca ile İstanbul’da Çarşamba günü inançlar arasında anlayışı geliştirmek üzere görüşecekler. 

Bir haham, bir Katolik rahip, bir Dürzi kadısı ve bir Bedevi şeyhi Harun Yahya olarak da tanınan bir felsefeci ve Müslüman dünyada büyük takipçi kitlesine sahip bir din adamı olan Adnan Oktar ile üç gün geçirecek.

Bu tür bir buluşma birkaç yıl önce de gerçekleşmişti; bu, Necef ve Celile’nin İmar Bakanı Yardımcısı olan Eyüp Kara’’nın başkanlığındaki ikinci heyet olacak. Kara, Kudüs ve Ankara arasındaki ilişkilerin geliştirilmeye ihtiyacı olduğunu savundu. Daveti kabul eden [Haham] Hollander, Oktar”ı “dünyayı daha iyi hale getirmeye çalışan bir din adamı ve bir felsefeci” olarak tarif ediyor. Oktar her gün yayınlanan ve milyonlarca kişi tarafından seyredilen etkili bir televizyon programı yapıyor… [Hollander:] “Eğer insanlar Oktar”ın programını seviyorlarsa, kesinlikle zamanımı onları buna teşvik etmek için adarım” dedi.

Sayın Adnan Oktar”ın İsrailli heyet ile yaptıkları basın toplantısındaki açıklamaları buradan okuyabilir veya buradan izleyebilirsiniz.