Darwinizm’in İki Büyük Açmazı

 

 

 

 

 

 

 

İngiltere"den yayın yapan haber sitesi Middle East Online, 13 Mayıs 2009’da İranlı gazeteci Kourosh Zibari"nin Sayın Adnan Oktar ile yaptığı röportajdan bölümlerin yer aldığı bir habere yer verildi. (Röportajın tamamını buradan okuyabilirsiniz.)

Haberde Sayın Oktar şöyle tanıtıldı:

Tartışmasız, (Harun Yahya) ülkesinde politik olmayan en etkili şahsiyet ve İslam dünyasındaki en önemli alimlerden biri.

 

ADNAN OKTAR: Darwinizm"in iki büyük açmazı, fosil kayıtları ve ilk canlı hücrenin nasıl ortaya çıktığını açıklayamamasıdır. Darwin"in kendisi de, fosil kayıtlarının teorisini geçersiz kıldığını biliyordu. Türlerin Kökeni kitabında, fosil kayıtlarının evrimle açıklanmasının imkansız olduğunu itiraf ediyor…

Allah her türlü eksiklikten ve noksanlıktan münezzeh olan, hiçbir şeye ihtiyacı olmayandır. Dolayısıyla Allah"ın yaratması için de hiçbir sebebe, araca, aşamaya ihtiyaç yoktur. Dünyada herşeyin belli sebeplere, doğa kanunlarına bağlı olması kimseyi yanıltmamalıdır. Allah, tüm bu sebeplerin Yaratıcısı olarak bunlardan tamamen münezzehtir. Allah"ın üstün yaratma gücünü, yaratma sanatındaki mükemmeliği takdir edemeyen bazı kimseler "İslami evrim" gibi olmadık yorumlarda bulunmaktadırlar. İnsanın evrimle gelişim gösterdiğini iddia eden bu kişilere, meleklerin ve cinlerin nasıl yaratıldığı sorulduğunda ise cevapları "Allah yoktan yarattı" olacaktır. Hz. Musa asasını yere attığında canlı, sindirim sistemi olan bir yılana dönüşmesi evrimle açıklanamaz. Hz. İsa çamurdan kuş biçiminde bir şey yapıp üflediğinde bunun uçan canlı bir kuşa dönüşmesi de evrimle açıklanamaz. İnsanın ahiret gününde yeniden dirilişi evrimle açıklanamaz. Cennet bahçelerinin, cennet köşklerinin varlığı evrimle açıklanamaz.