Darwinist Diktatörlükle Uğraşmak

İngilterenin aylık yayınlarından The Prospect Magazine 20 Nisan 2009’da "Haberler ve Merak Edilenler" bölümünde "Darwinist Diktatörlükle Uğraşmak" başlıklı bir habere yer verdi. Söz konusu yayında yazarın "Darwinist diktatörlük" olarak tarif ettiği yapılanmaya şöyle dikkat çekildi:

"… Türkiye’nin artık yeni bir entellektüel gücü var… 14 ciltten meydana gelen Yaratılış Atlası şaheserinin beşinci cildini tüm dünyada yayınlayarak Darwin’in doğumunun 200. yıl dönümünde iz bırakmayı umuyor. Bu kesintisiz devam eden destansı boyutlarda bir çalışma ve şimdiye dek hazırlanan ciltler, 28×43 cm ebatlarında ve her biri neredeyse 800 parlak, gösterişli sayfadan oluşuyor. Oktar’ın tezi ise kolay: Evrim diye bir şey yok ve günümüz canlılarının, bulunan fosilleriyle tamamen aynı olduğu gerçeği bunu ispatlıyor… Oktar’ın uluslararası “Darwinist diktatörlük” şeklinde tanımladığı yapılanmayı çökertmek amacıyla gözüpek planları var…"

Aynı haber, dergi editörlerinin blog sayfasında "Adnan Oktar, parlak sayfalardan oluşan sekiz ciltlik kitabında Darwinist diktatörlüğü ele alıyor" başlığı ile yer aldı.