Charles Darwin Salonunda Darwinizm’in Çöküşü Anlatıldı

İngiltere"nin 400.000 tirajlı günlük gazetelerinden The Guardian, 23 Şubat 2008 tarihli haberinde Londra Üniversitesi"nde yapılan "Evrim Teorisinin Çöküşü" konferansını konu aldı. Söz konusu konferansın Charles Darwin"e ithaf edilmiş bir salonda yapılması, yaratılışçıların "başarılı vuruşu" olarak yorumlandı. Haberin devamında ise şöyle bildirildi:

Yaratılışçı hareket için, bu en mucizevi başarılı vuruş olarak gözükmüş olabilir. Evrim teorisine saldırı için İngiliz toplantı salonu, Charles Darwin"in adını taşıyan, Londra"daki eski evinin topraklarında inşa edilmiş prestijli salondan başkası değildi.

"Evrim Teorisinin Çöküşü" adlı etkinlik için duyuru kağıtları, bu hafta etrafta dolaşmaya başladı. Yer olarak da şöyle vurgulanıyordu: "Charles Darwin"e ithaf edilmiş binada, onun bir zamanlar yaşadığı mevkide."

… (Harun Yahya temsilcileri) Taş Devrinin olmadığını, papağanlara Allah"ın konuşmayı öğrettiğini ve Darwinizm"in terörün kökeni olduğunu ve bu nedenle yok edilmesi gerektiğini iddia eden yaratılışçı bir organizasyona bağlı.

Konuşma Londra Üniversitesi"nin İslami topluluğu tarafından, İslami bilinçlenme haftasının parçası olarak düzenlendi. Üniversite yetkilileri ne kadar çok kişinin katılması beklendiğini duyunca, Darwin konferans salonunu teklif etmişlerdi…