Bütün Teröristler Darwinisttir


Adnan Oktar röportajından

Der Spiegel dergisinin Almanca internet sitesi Spiegel Online, 22 Eylül 2008 tarihinde İstanbul temsilcisi Daniel Steinvorth”un Adnan Oktar”la yaptığı röportaja "Bütün Teröristler Darwinisttir" başlığı ile yer verdi. Aylık yaklaşık 90 milyon kişinin ziyaret ettiği ve en çok okunan Almanca internet sitesi Spiegel Online, röportajın ana sayfadaki tanıtımına şu sözlerle yer verdi:

Evrim yoktur ve Darwin’in teorisi şeytan işidir: Kitapları Adnan Oktar’ı, diğer adıyla Harun Yahya’yı İslam dünyasının en ünlü Yaratılışçılarından biri yaptı. Spiegel Online ile yaptığı röportajda Adnan Oktar, Darwinizm’i nasıl yerle bir etmek istediğini anlattı.

Spiegel Online: Sayın Oktar, sözü kayda değer görülen bütün biyologlar, dünyanın yuvarlak olduğunun ortaya çıktığı günden beri, evrim teorisinin pratikte en iyi delillendirilmiş teori olduğunu söylüyorlar. Siz herkese daha doğru bir şey mi öğretmek istiyorsunuz?

Adnan Oktar: Yaratılışı ispatlayan 100 milyonun üzerinde fosil var ve bu fosiller hiçbir şekilde değişmemiş. Balık hep balık, yengeç hep yengeç olarak kalmış. İsteyen bu fosilleri dünyanın her yerinde bulabilir. Biz bunları Türkiye’de sergiledik; insanlar kendi gözleriyle gördüler. Bu çok açık bir delil. Yaratılış’ın tersine, Darwinizm’in bir tane bile delili yok. Darwinistler delil olarak gösterebilecekleri tek bir fosil dahi bulamadılar.

Spiegel Online: Avrupa Konseyi geçtiğimiz yıl Avrupa Birliği’ne üye ülkelerinden, Yaratılışçılık ile evrim teorisini okul derslerinde birlikte ele almamalarını talep etti. Bunu bir yenilgi olarak kabul ediyor musunuz?

Adnan Oktar: Darwinizm bütün dünyada resmi koruma altında. Başka hiçbir ideoloji, hiçbir düşünce bu şekilde korunmamıştır. En ufak bir eleştiri resmi reaksiyona sebep oluyor. Halbuki evrim teorisinin yanlış olduğu bilimsel bir gerçek. Benim Yaratılış Atlası”mı okuyan herkes bu sonuca varır. Darwinizm insanları 150 yıldan beri aldatıyor.

Spiegel Online: Amerika ve Avrupa’daki Hıristiyan fundamentalistlerden, Akıllı Tasarımcılardan ne kadar etkilendiniz?

Adnan Oktar: Açıkçası Akıllı Tasarım konusunu oldukça samimiyetsiz buluyorum. İnsan Allah’ın varlığına doğrudan inanmalı, dini kabul etmeli; İslamı ya da Hıristiyanlığı… Akıllı Tasarım ise evrendeki herşeyin “bir şekilde” yaratılmış olduğunu iddia ediyor. Ama kim tarafından yaratılmış olduğunu söylemiyor. Halbuki açıkça söylemek gerek: Herşeyi yaratan Allah’tır.

Spiegel Online: Yeni ateizmin en ünlü savunucularından biri olan Richard Dawkins’in çok satan kitabı geçenlerde Türkçe olarak da yayınlandı. 15 bin nüsha şimdiden bitmiş olsa gerek. Bu arada Dawkins, terörizmin kaynağının din olduğunu söylüyor. 

Adnan Oktar: Darwinizm; Hitler ve Mussolini’nin faşizminin ve Stalin’in komünizminin temelidir. Günümüze baktığımızda ise, kendilerini Müslüman addedenler de dahil olmak üzere, bütün teröristlerin gerçekte Darwinist ve ateist olduklarını görüyoruz. İnanan bir insan, düzenli olarak ibadetlerini yerine getiren bir insan bomba atmaz. Bunu ancak, olmadıkları halde Müslüman olduklarını iddia eden ya da terörist veya komünist olduklarını açıkça söyleyen Darwinistler yapar. Sonuçta hepsi Darwinist’tir.

Spiegel Online: Terör saldırıları için çıkış noktaları olarak Kuran’ı ve Batı’nın dinsizliğini gösteren Usame Bin Ladin gibi insanları gerçekten de Darwinist ideallerin yönlendirdiğini mi söylüyorsunuz?

Adnan Oktar: Bu insanlar gençliklerinde göründükleri gibi değiller. Gerçek inançları sınanacak olsa, bu kişilerin temelde materyalist ve Darwinist oldukları anlaşılır. Allah’tan korkan bir insan için terör saldırısı düzenlemek imkansızdır. Bu gibi hareketler ancak yurt dışında okumuş, Darwinist eğitim görmüş, Darwin’i özümsemiş ve sonra da kendini Müslüman olarak lanse etmiş kişiler tarafından gerçekleştiriliyor.

Spiegel Online: Hitler’den bahsetmişken… Websitenizde soykırımı ciddi şekilde eleştiriyorsunuz ve bunu da Darwinizm’le ilişkilendiriyorsunuz. Halbuki doksanlı yıllarda Soykırım Yalanı diye bir kitap yazmıştınız.

Adnan Oktar: O kitap benim değil, Nuri Özbudak isimli bir arkadaşımın kitabı. Bu başlık altında kendi görüşlerini yayınlamış. Daha sonra biz bunu protesto ettik ve bir noter gerçeği açıklığa kavuşturdu. Yazara karşı dava açmadım, ama benim adımın kullanılmasını protesto ettim. Daha sonra bu konuya dair kendi kitabımı yayınladım.

Spiegel Online: Önümüzdeki yıl Darwin’in 200. doğum gününü kutlayacağız. Aynı zamanda “Türlerin Kökeni” isimli kitabının da 150. yılını… Siz de kutlayacak mısınız?

Adnan Oktar: Bu, Darwinizm’in çöküşünün kutlaması olacak. İnsanlar Darwinizm’e nasıl inandık, yıllarca bu aldatmacanın oyununa nasıl geldik diye hayrete düşecekler. Yüzlerce, binlerce üniversite, profesör insanlara yanlış yol gösterdiler diye, şeytan tarafından nasıl kandırıldılar diye şaşıracaklar.

Spiegel Online: Yaratılış Atlası adlı kitabınız oldukça kalın ve göründüğü kadarıyla oldukça pahalı bir kitap. Kitap bütün dünyaya gönderildi ve sayısız redaktör kitabın ücretsiz nüshasını elde etti. Darwinizm’e karşı bu mücadelenizi nasıl finanse ediyorsunuz?

Adnan Oktar: Ben kitaplarımdan telif almadığım için yayınevi çok fazla kazanıyor. Kitaplarım da oldukça fazla satıyor. Örneğin sırf geçen yıl sekiz milyon kitap Türkiye’de, iki milyon kitap da yurt dışında satıldı. Türkiye’de neredeyse hiçbir kitap bu şekilde satılmaz. Bu yıl daha da iyi. Satış rakamları bu yıl çok daha fazla. Satışlar iki katına çıktı. Bu durumda yayınevinin tanıtım amacıyla ücretsiz kitap göndermesi gayet normal. Ama para yayınevinden geliyor.

Spiegel Online: Bu yılın Mayıs ayında Türk bir mahkeme tarafından illegal bir örgüt kurmakla suçlandınız; kişisel servet edinmenizle ilgili.

Adnan Oktar: Evet, bir suç örgütünün yöneticisi olmakla suçlandım. Hakkımda üç yıl hapis istediler. Ama bunu önce temyiz mahkemesinin onaylaması lazım. Kabul edilebilir görülebilecek hiçbir delil yok. İfadem yanımda avukat olmaksızın, baskı altında alındı. Türkiye’de hiç kimse benim böyle bir ceza almam gerektiğini kabul etmiyor.