Andrew Marr’ın Adnan Oktar’la Röportajından Notlar

2 milyon üzerinde tirajı ile İngiltere"nin en çok okunan gazetelerinden The Mail on Sunday, 22 Şubat 2009 tarihli baskısında Andrew Marr"ın BBC2 televizyonunda yayınlanacak olan "Darwin"in Tehlikeli Fikri" isimli filminin tanıtımına yer verdi. Filmin sunumunu yapan Andrew Marr, Sayın Adnan Oktar"la görüşmesinden öne çıkan fikirleri şöyle aktardı:

… Milyonlarca Müslüman -ki bir araştırmaya göre İngiltere’nin yarısı- Darwin’in öğretisini reddediyor. Hatta bir yazar 11 Eylül’den Darwinistlerin sorumlu olduğunu iddia ediyor… Başka bir ziyaret yerimiz ise bazıları tarafından GEZEGENDEKİ EN ETKİLİ YARATILIŞÇILAR ARASINDA olduğu ileri sürülen TÜRK YAZAR ADNAN OKTAR’ın bulunduğu İstanbul idi.

(Oktar) Darwinizm"in -çatışma ya da mücadelenin önemine ısrarla atıfta bulunması yüzünden- tabiatı itibariyle şiddete dayalı bir öğreti olduğunu savunuyor. Avrupa"yı İslam"a döndürmek isteyen bu Müslüman için, 11 Eylül teröristleri gerçekte Darwinisttiler.

(BBC kanalında yayınlanacak olan "Darwin"in Tehlikeli Fikri" adlı film için, Andrew Marr"ın Sayın Adnan Oktar"la yaptığı röportajın tamamını buradan izleyebilirsiniz.)