Amerika’nın Çeşitli Eyaletlerinde Darwinizm’in Çöküşü ve Yaratılış Gerçeği Konferansı

 

 

 

Harun Yahya temsilcileri ABD’nin önde gelen çeşitli üniversitelerinde ve İslam merkezlerinde 2010 yılının Şubat ayı içerisinde “Darwinizm’in Çöküşü ve Yaratılış Gerçeği Konferansı” başlıklı çok sayıda konferans verdiler. Konferanslara katılan bir çok kişi daha sonra organizasyonu düzenleyenleri kutlayıp konferansların devam etmesi talebinde bulundular.

Pensilvenya’da 1855’de bir tarım koleji olarak kurulan ve şimdi bir devlet üniversitesi haline gelmiş olan Penn State Koleji’ndeki konferans 16 Şubat 2010 tarihinde gerçekleşti.
 

 

 

 

 

Philadephia 1891’de kurulan ve 1914’de üniversite statüsü kazanan, eyaletin en büyük üniversitelerinden biri olan Derexel Üniversitesi’nde 19 Şubat 2010’da saat 18:00’de başlayan konferans büyük ilgi gördü. Dinleyiciler konferanstan sonra merak ettiklerin sormaya devam ettiler ve çok beğendikleri konferansın devamını da talep ettiler.

 

 

 

 

 

Teaneck’deki bir İslami merkez olan Darul Islah Camisi’nde 20 Şubat 2010’da Evrim Teorisinin Çöküşü ve Yaratılış Gerçeği konulu konferans büyük ilgi gördü.

 

 

 

 

 

Illionis eyaletinde bulunan bir İslam merkezi olan Islamic Center of Morton Grove’da 21 Şubat 2010 tarihinde Darwinizmin geçersizliğini ilmi delillerle ortaya koyan bir başka konferans daha verildi.