Allah’ın Adıyla Darwin’in Teorisini Reddeden Kişi

 

 

 

 

İsviçre"nin Cenevre Kantonunda basılan günlük Fransızca gazetelerden Tribune de Genève, 12 Mayıs 2010 tarihli baskısında Lozan"da Beaulieu Sarayında gerçekleştirilecek olan Harun Yahya konferanslarını konu aldı. 175.000 okuyucusu olan gazetenin haberinde Sayın Adnan Oktar "Allah"ın adıyla Darwin"in teorisini reddeden kişi" ifadeleriyle anıldı.

Harun Yahya"nın Lozan"daki konferansını tanıtan afişler,
İsviçre"nin Fransızca konuşulan bölgelerindeki istasyonlarda ve başka çok sayıdaki şehrin duvarlarında boy göstermeye başladı.

 

 

 

 

 

 

Konferansçı: Harun Yahya en önde gelen Müslüman Yaratılışçı.

 

Söz konusu haberde Evrim Aldatmacası Konferansı ve yazarın Darwin karşıtı faaliyetleri ile aktarılan bilgilerden bir kısmı şöyle oldu:
 

Bu afişleri gözden kaçırmak çok zor. Birkaç günden beri, Darwin"in evrim teorisinin üzerini çizen afişler, İsviçre"nin Fransızca konuşulan bölgelerinde ve İsviçre"nin başka büyük şehirlerindeki istasyonları ve caddeleri kaplamış durumda. Ünlü bir Müslüman Yaratılışçının Lozan"daki Beaulieu Sarayı"na gelişini bildiren etkileyici bir bildiri kampanyası söz konusu. Gerçek adı Adnan Oktar olan Harun Yahya, 25 Mayıs"ta dünya görüşünü ortaya koymaya hazırlanıyor.

 

Harun Yahya, 2007 yılında Yaratılış Atlası"nın Cenevre, Belçika ve Fransa"daki okullara ulaşmasıyla kendinden bahsettirmişti. 770 sayfalık bu lüks kitapta, Yaratılışçı görüşlerini tanıtıyor. Harun Yahya, Müslüman dünyasının en etkili evrim karşıtı hareketinin önderi. Ona göre Darwinizm aldatmacası, özellikle "ırkçılık, faşizm, komünizm gibi şiddet içeren ideolojilere ve diğer barbar dünya görüşlerine" sebep oldu. Çok sayıdaki internet sitelerinden birinde, Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin yıkılması, terörist hareketlerin kaynağı olarak Darwinistlere mal ediliyor…