Abuzarova C. Ş. (Kazakistan Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı, Devlet Gençler Kütüphanesi Müdürü)

"KÜTÜPHANE OLARAK, OKURLARIMIZI BU ESERLER VE VİDEO KASETLER İLE TANIŞTIRMAK İÇİN YOĞUN ÇABALAR GÖSTERİYORUZ."

Harun Yahya"nın insana manevi zenginlik sunan kitapları ve video kasetlerinden kütüphaneye büyük bir sergi kuruldu. Kütüphane okurları, özellikle, Arap Dili Koleji"nin öğrencileri sergiye büyük merak göstererek eserlerle tanıştılar. Düşünen İnsanlar İçin, Kavimlerin Helakı, Evrim Aldatmacası gibi kitaplar o kadar değerlidir ki, onların içerdiği bilgiler ilmi şekilde ispatlanmış, incelenmiş ve akıcı bir dille okuyucuya aktarılmıştır. Kitapların içinde tekrarlara yer yoktur. Okurların kitaplara olan merakı her geçen gün artmaktadır.

 

Türk Halkları Kültür Vakfı"nın milletin yarını olan gençlerin bilgisini artırmayı, zekasını geliştirmeyi, edebiyata karşı heveslerini kaybetmemeleri için katkıda bulunmayı amaçlayan faaliyetleri çok hayırlı bir iştir. Kazakistan kütüphanelerindeki manevi değeri yüksek eserlerin sayısı arttıkça, pek çok genç okurun dünya görüşünün olumlu yönde değişeceği ve gençlerin bu eserlerin sırlarını dikkatle inceleyecekleri açıktır.

Biz kütüphane olarak, okurlarımızı bu eserler ve video kasetler ile tanıştırmak için yoğun çabalar gösteriyoruz. Düzenlenen bu sergi alanında, kolej öğrencileri ile vakıf temsilcilerinin arasında tanıtım programları yapıldı. Ay boyunca yapılan çalışmalar hakkında medyada geniş haberlere yer verildi. Örneğin Aralık ayında Kazakistan TV"de sergi ile ilgili üç defa haber yapıldı ve radyolarda da bu haberler yayınlandı. Ayrıca Almatı Akşamı gazetesinde bu kitapların sergisi hakkında makale yayınlandı.

 

Abuzarova C. Ş.
Kazakistan Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı, Devlet Gençler Kütüphanesi Müdürü