“10 Yıl İçinde Darwinizm Tarih Olacak”

Hindistan"ın The Economic Times isimli günlük gazetesi, 750.000 günlük tirajı ile The Wall Street Journal"dan sonra, dünyanın ikinci büyük günlük finans gazetesidir. Gazete 10 Aralık 2008 tarihinde, Indo-Asian News Service (IANS) isimli haber ajansının Sayın Adnan Oktar"la İstanbulda gerçekleştirdiği röportaja yer verdi. (Röportajın tamamını buradan izleyebilirsiniz.) Röportajdan kesitler "Türk Müslüman Yaratılışçı: 10 Sene İçinde Darwinizm Tarih Olacak" başlığı altında yer aldı. Haberde şöyle aktarıldı:

Bir Türk İslami aydın Darwin"in evrim teorisine karşı çıkarak ve Dünya"nın Allah"ın yaratmasıyla meydana geldiğini gösteren yaklaşık 100 milyon fosil olduğunu ileri sürerek, bilim dünyasında dalgalanmalara neden oldu.

Harun Yahya müstear ismiyle yazan Harun Yahya IANS"a bir röportajda, "On yıl içinde Darwinizm tarih olacak ve insanlar Darwinizmi yalnızca tarihin bir parçası olarak okuyacaklar" dedi.

Yazdığı son kitap Yaratılış Atlası"nda Oktar, tüm hayat formlarının birbirleriyle ilişkili olduğunu ve ortak bir atadan geldiklerini söyleyen Darwin"in teorisine bilimsel olarak karşı çıkıyor… Kitap şimdi Hintçe ve Urduca da dahil olmak üzere birkaç Hint lisanına da çevriliyor.

Son kitabını yazdıktan sonra son birkaç aydır BBC ve El Cezire de dahil olmak üzere oldukça fazla röportaj veren Oktar, "Darwinizm tüm dünyada büyük bir yıkım yaşıyor" diyor. İslam dünyasında ve Avrupa"daki günlük gazetelerde çok fazla haber yayımlandı. İtalyan gazetesi La Stampa son zamanlardaki bir makalesinde "Elveda Darwin" manşetini kullanırken, bir Fransız günlük gazetesi olan Le Point "Darwin"i Kurtarın" diye manşet yaptı.

"Darwin kitabında evrim teorisinin kanıtlanması için araformların bulunması gerektiğini yazıyor, ama hiç kimse tek bir araform bile bulamadı. Darwinistler ilk hücrenin tesadüfler sonucu meydana geldiğini iddia ediyorlar. Ama tek bir proteinin bile tesadüf eseri oluşma ihtimali imkansızdır." Oktar, "Evrimin kanıtı olarak gösterilen kafataslarının sahte olduğunu kanıtladık. Darwinizm beynimizde nasıl gördüğümüzü ya da duyduğumuzu açıklayamamaktadır" diye öne sürüyor.

Eylül"de Oktar, evrimi gösteren tek bir araform getiren herkese 10 milyon Türk Lirası vereceğini söyleyerek bilim dünyasına meydan okudu… Oktar ve onun Bilim Araştırma Vakfı (SRF) görüşlerinin yayılması ile ilgili şöyle söylüyor: "Örneğin Yaratılış Atlası"nın etkisine baktığınızda -en azından Türkiye"yi ele alırsak- Türklerin %90"ı artık Darwnizme inanmıyor ve bu oran Avrupa"da %80" diyor.