Newsweek


Uluslararası çapta okunan Newsweek dergisinin, 5 Temmuz 2004 tarihli sayısında, Harun Yahya”nın Terör Sevgiyle Yenilir, İslam Terörü Lanetler, Deccal”in Ayini Terör ve Gelin Birlik Olalım kitaplarını tanıtan "Müslüman, Yahudi ve Hıristiyan Kardeşlerimize Çağrı" başlıklı bir ilan yayınlanmıştır. İlanda Harun Yahya ana sayfası ile İslam Terörü Lanetler ve Dinlerin Birliği sitelerinin de tanıtımları yer almıştır. İlanın Türkçe metni şöyledir:

 

YAHUDİ, HIRİSTİYAN VE MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE

ÇAĞRI: GELİN HEP BİRLİKTE ALLAH’IN EMRİNE UYALIM

VE BİRBİRİMİZİ ÇOK SEVELİM, SAMİMİ

DOST VE KARDEŞ OLALIM

 

·         İman edenler ve salih amellerde bulunanlar ise, Rahman (olan Allah), onlar için bir sevgi kılacaktır. (Meryem Suresi, 96)

·         Sevgiyi, sadakati hiç yanından ayırma, bağla onları boynuna, yaz yüreğinin levhasına. (Süleyman Meselleri, Bap 3, 3)

·         Sevgi, Tanrı’nın buyruklarına uygun yaşamamız demektir. Başlangıçtan beri işittiğiniz gibi, O’nun buyruğu sevgi yolunda yürümenizdir. (Yuhanna’nın II. Mektubu, 6)

 

Allah Kuran’da, İncil’de ve Tevrat’ta kullarına sevmeyi öğütler. Hepimiz birbirimizi seversek, bugün yeryüzünde yaşanan terör olayları, savaşlar ve bunlar nedeniyle çekilen acılar son bulur. O halde hepimiz dost olalım, Rabbimiz’in verdiği nimetlerle barış içinde kardeşçe yaşayalım.

Eğer Allah’ın "birbirinizi sevin" emrine uyarsak, Tevrat’ta, İncil’de ve Kuran’da müjdelenen, huzur, barış ve sevgi çağı olan Altınçağ’ı yaşayabiliriz. Içinde bulunduğumuz çağın yüzyıllardır özlemini çektiğimiz bu güzellikler çağı olduğuna inanmalıyız. Bunun olmaması için hiçbir sebep yok; bilakis her türlü gerekli şart mevcut. Sadece biraz gayret ve sabırlı bir kararlılık, bu güzel netice için yeterli olacaktır. İbrahim’in, Nuh’un ve Adem’in evlatları olarak, bize müjdelenen bu Altınçağı en güzel şekilde ve en kısa zamanda yaşamaya gayret etmeliyiz.