Adnan Oktar’ın temsilcileri Moskova’da düzenlenen ‘Rus-Türk İlişkileri’ Panelinde


Avrasya Görüşmeler Organizasyonu tarafından Moskova’da 15-18 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenlenen “Ekonomik Bir Perspektiften Rus-Türk ilişkilerinin Değerlendirilmesi” başlıklı panele Adnan Oktar’ın temsilcileri katıldılar.

Panelde, inananların kardeşliği, Darwinizm ve materyalizm ile mücadele, Türk-Rus ilişkileri konularına değinildi ve Adnan Oktar’ın eserleri katılımcılara sunuldu.

Rus siyasetçi Viladimir Jirinovski

Rusya Liberal Demokrat Partisinin kurucusu, Musevi asıllı ünlü Rus siyasetçi Viladimir Jirinovski’ye Adnan Oktar’ın Yaratılış Atlası ve Evrim Aldatmacası kitaplarının Rusça tercümeleri hediye edildi. Jirinovski ile Rusya Parlamentosu Duma’da A9 TV adına Türk-Rus iliskileri konulu bir röportaj da yapıldı.

Rusya başhahamı Berel Lazar

2000 yılından bu yana Rusya’nın başhahamı olan Berel Lazar’a Adnan Oktar’ın Rusça Yaratılış Atlası ve  Evrim Aldatmacası kitapları hediye edildi.

Rusya başhahamı Berel Lazar

Başhaham Lazar aynı zamanda Rusya Musevi Toplulukları Federasyonu Başkanı ve Rusya Parlamentosuna danışmanlık yapan Rusya Federasyonu Sivil Meclis üyesi.

Rus hükümetine bağlı Dışişleri ve Savunma Konseyi Başkanı Fyodor Lukyanov

Rus hükümetine bağlı Dışişleri ve Savunma Konseyi Başkanı Fyodor Lukyanov’a Adnan Oktar’ın Yaratılış Atlası kitabı hediye edildi. Lukyanov aynı zamanda Savunma Konseyi yayın organının (Russia in Global Affairs) genel yayın yönetmeni.

Moskova Varonej Kilisesi Başrahibi Dimitri Smirnov

Rusya’da vaazlarıyla, kitaplarıyla ve Müslümanlar hakkında sarf ettigi güzel sözleriyle  tanınan Moskova Varonej Kilisesi Başrahibi Dimitri Smirnov.

Internet üzerinden yayın yapan bir radyo ve TV kanalını yöneten Sn. Simirnov kanalında Adnan Oktar temsilcileriyle bir program yaptı.

 Rusya başhahamlığı yapmış olan AdolfShayevich

Uzun bir dönem Rusya başhahamlığı yapmış olan AdolfShayevich’e Evrim Aldatmacası kitabı hediye edildi.

Tsar Grad TV Genel Müdürü Jack Hanning

Rusya’da yayın yapan ve geniş bir izleyici kitlesine sahip Tsar Grad TV Genel Müdürü Jack Hanning. Eylül 2016’da Tsar Grad TV Adan Oktar’ın temsilcilerini ağırladığı “Evrim Teorisinin çöküşü” konulu bir program düzenlemişti.

Pravda editörü Dimitri Sudakov

Pravda editörü Dimitri Sudakov, Adnan Oktar’ın eserlerinin Rusya’daki etkilerini görmekten memnuniyetini ifade etti.

Moskova Devlet Üniversitesinde Ortadoğu Tarihi Bölüm Başkanı Dr. Mikhail Meyer

Moskova Devlet Üniversitesinde Ortadoğu Tarihi Bölüm Başkanı Dr. Mikhail Meyer

T24 internet sitesi yazarı Hasan Aksay.

Uzun yıllar Moskova’da gazetecilik yapmış, T24 internet sitesi yazarı Hasan Aksay.

 Gündem Avrasya dergisinin yayıncısı Hayreddin Aydınbaş

Rusya’da merkezi bulunan Guru Medya ve Gündem Avrasya Dergisi Genel Müdürü ve Eurasian Talks Organizasyonu Genel Koordinatörü Hayreddin Aydınbaş